XI edycja Młodzieżowej Szkoły Animatora

Ruszyły zapisy na MSA! Młodzieżowa Szkoła Animatora to miejsce, które kształci liderów dla parafii. I właśnie Ci, młodzi liderzy mogą dać jakość w każdym miejscu naszej diecezji. Szkolenie pozwala na kompleksowe przygotowanie się do prowadzenie wspólnoty młodzieżowej w parafii w nowoczesny, skuteczny sposób. W trakcie 5 weekendów tematycznych dostają oni wiedzę oraz narzędzia do tego, żeby formować siebie i innych. W tym roku tworzą ją wspólnie różne ruchy i stowarzyszenia z diecezji tarnowskiej, dzięki czemu MSA jest dla każdego rodzaju grupy. Swoim doświadczeniem dzielą się zapraszani specjaliści z poszczególnych tematów, a także: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Młodzi Na Progu, Ruch Światło-Życie, Liturgiczna Służba Ołtarza i Grupy Apostolskie. MSA przeznaczone jest dla młodych, od szkoły średniej należących do różnego typu parafialnych wspólnot młodzieżowych lub noszących się z zamiarem powołania takowej. Uczestnicy nauczą się tego jak zarządzać zespołem, przemawiać, przygotowywać spotkania, nabożeństwa, zadbać o liturgię, planować działania, zdobywać fundusze, działać w mediach społecznościowych i w tym wszystkim poznać też siebie.

I panel: rekolekcyjny (25-27.02.2022) – Będący wstępem do całego szkolenia, ma na celu dać możliwość uczestnikowi doświadczenia żywego Boga – pokazania, że najważniejszy w posłudze animatora jest Bóg. Rozpoczęcie szkolenia rekolekcjami pozwala zawiązać wspólnotę.

II panel: psychologiczno-motywacyjny (25-27.03.2022) – Pozwalający uczestnikowi odkryć jego zalety i wady. Dający poznać potencjał animatora oraz sposoby wykorzystania go. Dzięki poznaniu siebie pod okiem specjalisty oraz zrozumieniu typów zachować innych osób, Animator potrafi lepiej pracować nad sobą i z zespołem.

III panel: społeczno-integracyjny (22-24.04.2022) – Zwracający uwagę na umiejętność autoprezentacji, przemawiania. Wyjaśnia jak budować zespół Animatorów. Uczy również jak budować dobre relacje we wspólnocie pozwalające utrzymać zaangażowanie.

IV panel: strategiczno-komunikacyjny (27-29.05.2022) – Poruszający temat organizacji i planowania własnego życia i życia wspólnoty. Pokazujący rolę mediów społecznościowych w prowadzeniu grupy młodzieżowej. Wyjaśniający potrzebę posiadania pieniędzy oraz uczący metod ich pozyskiwania.

V panel: liturgiczny (17-19.06.2022) – Zawierający treści związane z zaangażowaniem świeckich w liturgię. Pokazuje, że Sakramenty i Liturgia to centrum życia Katolika. Uczy jak dobrze przygotowywać materiały na nabożeństwa. Dlaczego warto zapisać się na MSA? Dla uczestników, jest to świetne szkolenie z wielu dziedzin: psychologii, zarządzania, finansów, liturgii, mediów i pracy nad swoją wiarą. Dla księży z ich parafii, jest to szansa na zdobycie profesjonalnie przygotowanych, młodych świeckich, którzy jak Bł. Karolina będą dbać o żywą wiarę wśród rówieśników – i będą to robić w nowoczesny sposób.

Dołącz do Drużyny Animatorów. Wyruszmy razem w niesamowitą drogą. Może i nasza Drużyna nie zmierza z Frodem i Samem zniszczyć pierścień w wulkanie, ale chcemy pomóc Wam, Animatorom w parafiach zmierzyć się z trudnościami z jakimi mierzycie się prowadząc swoje grupy. Nieważne czy to problemy związane z pandemią, brakiem materiałów, odwagi do przemawiania czy pracy z ludźmi. Rozwiążmy je razem! Żeby wyruszyć z nami w podróż potrzeba się jedynie zapisać. Czas na to jest jedynie do 16 stycznie! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w tym formularzu: https://forms.gle/G2qntGc7H5S6PUsPA

Po więcej informacji i najświeższe info zaglądajcie na naszego Facebooka!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Mail: msa.ksm.dt@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/MSA.tarnow/