Wydział Duszpasterstwa Młodzieży

O programie

Projekt „Oto ja!” obejmuje lata 2017-2019 i został podzielony na kilka etapów. Pierwszy to czas od grudnia 2017 do czerwca 2018. Kolejny to okres trzech miesięcy w bezpośredniej bliskości synodu biskupów poświęconego młodzieży (wrzesień-listopad 2018). Grudzień 2018 i styczeń 2019 będą związane przede wszystkim ze spotkaniem w Panamie, z akcentem na treści maryjne. Ostania część projektu przypadnie na miesiące od lutego do czerwca 2019. Motywem przewodnim pierwszego etapu są dary Ducha Świętego skorelowane z przesłaniem fragmentów ewangelicznych, które dotyczą życia Maryi.

Materiały do wykorzystania przez duszpasterzy i animatorów są przygotowywane w formie skryptów obejmujących scenariusz wydarzenia modlitewnego, konspekt spotkania dla młodych w wieku gimnazjalnym, konspekt spotkania dla młodzieży ponadgimnazjalnej, oraz kilka propozycji prostych działań apostolskich. Dodatkowo otrzymujemy zaproszenie do indywidualnej pracy nad sobą w postaci miesięcznego dzienniczka duchowego, w którym źródłem inspiracji są fragmenty biblijne oraz teksty zaczerpnięte z nauczania papieskiego do młodzieży.

Dzienniki duchowe, jak i inne materiały można zamówić na stronie https://gotow.pl/18-sdm-panama-2019.

Dopełnieniem realizacji programu formacyjnego jest wykorzystanie aplikacji ŚDM News (dostępnej do pobrania na Androida oraz iOS)– oficjalnej aplikacji Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Dzięki aplikacji można otrzymywać bieżące wiadomości dotyczące wyjazdu na ŚDM, wolontariatu  i przede wszystkim programu przygotowań duchowych – „Oto ja”.

Program formacyjny realizowany w Diecezji Tarnowskiej

Chcielibyśmy Was zachęcić do wykorzystywania materiałów formacyjnych podczas spotkań w waszych grupach parafialnych i w osobistym rozwoju, dlatego przygotowaliśmy kilka działań które będą Wam o tym przypominać:

1. Filmiki #Otoja, które będą ukazywać jak program formacyjny jest realizowany w naszych parafiach
  2. Filmiki #Pokażdobro, w których pokażemy jakie owoce przynosi realizacja programu formacyjnego zgodnie z proponowanym na początku każdego miesiąca zadaniem do wykonania.
  3. Cotygodniowe (środa godz. 17.00) przypomnienie o realizacji programu w postaci cytatu i krótkiego pytania formacyjnego.

Chcemy Was poprosić o pomoc w realizacji ww. działań i zapytać jak Wy realizujecie program formacyjny „Oto ja”. Informacje te możecie przesłać na maila: