Wydział Duszpasterstwa Młodzieży

WRUĆ czyli 5. Walentynka dla Jezusa

WRUĆ – Wielkie Rzeczy Umiłowanym Czyni… Bóg

Każda chwila jest inna, ale co roku luty jest czerwony. Nie zaskakuje nowościami, nie ubiera się w wartości. Na półkach od lat królują te same misie z mdłym „Love You”. Jak nadać czerwieni barwę miłości? Jak pokolorować relacje z Bogiem i drugim człowiekiem? Na te pytania odpowiada młodzież z parafii Pustków-Osiedle, gdzie już po raz piąty zostanie zorganizowana ‘Walentynka dla Jezusa’. Akcja ma na celu zapewnienie alternatywnego sposobu spędzania święta zakochanych. Tegoroczna edycja została zaplanowana na 10 lutego i zgromadzi m.in. raperów z ekipy Wyrwani z Niewoli. Motywem przewodnim będzie tajemnica oczu, uszu i serca z I Listu do Koryntian. Po reanimacji serca i skok w bok Jezusa, przyszedł moment na odsłonięcie tajemnic, które Bóg odsłania przed człowiekiem, gdy ten postanowi Mu zaufać. Hasło ‘WRUĆ – Wielkie Rzeczy Umiłowanym Czyni’ wpisuje się w myśl słów (…) jak wielkie rzeczy przygotował tym, którzy Go miłują. Gwiazdą spotkania będą muzycy sceny rapowej, znani w Polsce i poza jej granicami, Wyrwani z Niewoli. Swoje przybycie potwierdził m.in. bp pomocniczy diecezji tarnowskiej, Leszek Leszkiewicz. Program wydarzenia obejmuje:
- performance „Tajemnica”
- ‘Odkrywa się, by Być’ - Mszę Świętą
- koncert i świadectwo Wyrwanych z Niewoli
- Adorację Najświętszego Sakramentu z zespołem Kanaan z Limanowej

Sobota, 10 lutego 2018 roku, godzina 15! ZAPRASZAMY!

WdJ2018