Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

I wszystko będzie jasne - ŚDM Panama 2019 - konferencja prasowa - 22.01.2018

Przed nami otwarcie Diecezjalnego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży!

Dnia 22. stycznia, w obecności biskupa Leszka Leszkiewicza odbędzie się oficjalne otwarcie Diecezjalnego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Tarnowie.Wydarzenie rozpocznie konferencja prasowa z udziałem lokalnych mediów.

  • Chcesz dowiedzieć się jak dopłynąć Dunajcem do Panamy?
  • Już wiemy, która z diecezji panamskich przyjmie na ŚDM młodzież z Diecezji Tarnowskiej.
  • Przygotowania do Panamy – w jaki sposób? Program formacyjny na lata 2017-2019.
  • Co musi wiedzieć każdy, kto wybiera się na ŚDM Panama
  • Nie przegap terminu zgłoszeń!

Podczas konferencji przedstawiona zostanie dokładna organizacja biura, czyli jego skład oraz zakres jego działalności. Zaproszeni goście odpowiedzą na najważniejsze pytania dotyczące wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, czyli to, co koniecznie powinien wiedzieć każdy zainteresowany uczestnictwem w wydarzeniu. Wysłuchamy specjalnego przesłania do Polaków od naszych korespondentów z Panamy oraz dowiemy się tego, co żywo interesuje nas wszystkich – jaka diecezja panamska przyjmie młodzież z Diecezji Tarnowskiej?

Jak przygotowujemy się do kolejnych ŚDM? Z inicjatywy Krajowego Biura Organizacyjnego powstał program formacyjny o nazwie „Oto Ja!”, z którego mogą korzystać wszystkie parafie Diecezji Tarnowskiej. O nim oraz o propozycjach jego realizowania zostaniemy w szczegółach poinformowani podczas konferencji.

Organizatorzy znają odpowiedź na pytanie, nad którym za pewne nikt z Was nawet się nie zastanawiał, a mianowicie – jak dopłynąć Dunajcem do Panamy? Myślicie, że się nie da? Nie tylko, że się da, ale można nawet wyruszyć w pogoni za jachtem! Jesteście ciekawi co to znaczy? O tym oraz o wielu innych propozycjach i inicjatywach Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży dowiecie się już 22. stycznia o godzinie 10.00!

Przypominamy, iż organizowana konferencja prasowa otwarta jest dla mediów, natomiast każdy zainteresowany będzie mógł śledzić ją online na żywo, przez fanpage na Facebooku: Synaj.tv Diecezja Tarnowska. Szczegóły w wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/267037360498144/