100 dni do Panamy

13 października 2018 roku jest szczególną datą - 101 rocznica objawień Matki Boskiej w Fatimie oraz 100 dni do Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Te wydarzenia łączy postać Maryi, gdyż to właśnie słowa "Oto ja Służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa Twego" stały się się hasłem kolejnego międzynarodowego spotkania młodzieży.

Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim młodzieży, która w styczniu przyszłego roku wyruszy, by uczyć się wiary od rówieśników z całego świata podczas spotkania z Papieżem Franciszkiem. Będziemy też modlić się o owoce trwającego w Rzymie Synodu Biskupów poświęconego młodzieży.

Zapraszamy do Kościoła Matki Boskiej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie - 13 października o 18.30 weźmiemy udział w Mszy Świętej, stanowiącej element naszego duchowego przygotowania do Panamy. Modlitwa w Sanktuarium Fatimskim będzie trwała przez całą noc czuwania podczas tzw. Nocy Pokuty.

Nie możecie tam z nami być? Poświęćcie w ten dzień choć chwilę na modlitwę w intencji dobrych owoców Światowych Dni Młodzieży.

To nie jedyne wydarzenie na 100 dni przed Panamą - młodzi z Czchowa zapraszają w piątek 12 października na godz. 19.00 na czuwanie dekanalne a w tym uroczyste odtańczenie studniówkowego poloneza na czchowskim rynku.

Panama1

Panama2